Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
منو

گرمایش از کفسیستم گرمایش از کف چیست

سیستم گرمایش از کف عبارت است از عبور اب گرم از لوله هایی که در کف ساختمان کار گذاشته می شود و انتقال حرارت به محیط صورت می پذیرد . در این سیستم بر خلاف سیستمهای سنتی انتقال حرارت به صورت تشعشعی می باشد لذا در این حالت ابتدا اجسام گرم میشوند و دمای تمامی نقاط یکسان می باشد.با توجه به اینکه دمای مورد نیاز برای این سیستم پایین تر از سیستمهای گرمایشی است (حدود 30 درجه سانتی گراد) میزان مصرف سوخت بصورت قابل توجهی پایین می اید .

این روش در محیط های بزرگ بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. وجود سقف های بسیار بلند در کارخانه ها، سیلوها و .. گرما را   به دلیل این که هوای گرم سبک تر است بالا برده و هوای سرد پایین می ماند. . این مشکل با سیستم گرمایش از کف حل میشود. زیرا گرما از کف وارد می شود و تا ارتفاع دو متر از کف را گرم می کند در کنار صرفه جویی در انرژی در زمان اجرا، پیاده سازی و نگهداری نیز از سایر روش ها هزینه کمتری خواهد داشت.

سیستم گرمایش از کف

مزایای سیستم گرمایش از کف:

صرفه جویی در مصرف انرژی

توزیع دمای یکنواخت در فضا و بهبود

وضعیت آسایش حرارتی ساکنین

عدم تاثیر تجهیزات در طراحی داخلی فضا

عدم وجود رادیاتور ها و وسایل گرم کننده که نتیجه آن کاهش میزان هزینه های سرویس و تعمیرات می باشد

استفاده راحت و کم تر در حمام و سرویس بهداشتی

معایب سیستم گرمایش از کف

۱-زمان پیش گرمایش سیستم گرمایش از کف

گرمایش از کف دارای زمان پیش گرمایش ۳۶ ساعته می باشد. به این شکل که استارت سیستم در اول فصل سرما (فقط در استارت اولیه در شروع زمستان)، با دمای ۲۰ درجه سانتی گراد است و هر ۱۲ ساعت ۵ درجه می توان به آن افزود، که در طول ۳۶ ساعت به دمای ایده آل که همان ۳۵ درجه است می رسد. این کار برای این است که گرمای ناگهانی، به کف شوک وارد نکند. این زمان در سیستم رادیاتوری ۱۰ ساعت و در سیستم های هوای گرم مانندفن کویل زیر یک ساعت است.

۲-عدم اعمال تغییرات در کف ساختمان:

.به دلیل کف خواب بودن سیستم گرمایش از کف و عدم استفاده از اتصالات در لوله های کف خواب، پس از اتمام کف سازی دیگر نمی توان در کف ساختمان تغییر ایجاد کرد. اما تغییرات جزئی و کوچک را می توان انجام داد

۳-کف سازی قبل از اجرای گرمایش از کف:

.قبل از اجرای گرمایش از کف باید روی لوله های آب، برق، گاز و غیره را به وسیله ملات سیمان هموار کرد تا سیستم گرمایش از کف را بتوان به درستی نصب کرد. این مشکل قابل حل می باشد، به این صورت که می توان با لوله کشی درست وبا استفاده از پوکه معدنی و فوم بتن این مشکل را بر طرف کرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

(کلیه حقوق این سایت برای شرکت تهویه جاوید میباشد)
گروه برنامه نویسی دارکد