Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
sdfsadfc
sdfsadfc
منو

سیستم VRF


VRF

توضیحات :

ساده ترین توضیح در مورد VRF ، توصیف آن به عنوان یک دستگاه HVAC بدون مجوز در مقیاس بزرگ است که می تواند با ظرفیت بالایی انجام دهد. طراحی خاص یک VRF بر اساس کاربرد متفاوت است. به طور کلی ، فناوری VRF این امکان را برای چندین واحد داخلی و یا مناطق مختلف برای کار در همان سیستم فراهم می کند. سیستم های VRF یا می توانند یک دستگاه پمپ حرارتی یا یک دستگاه بازیابی گرما باشند که گرمایش و سرمایش همزمان را فراهم می کند.

VRF

یک سیستم VRF می تواند مناطق یا اتاقهای مختلف داخل یک ساختمان را همزمان گرم کند و خنک کند. در صورت انتخاب سیستم VRF مناسب ، ساکنان ساختمان توانایی تنظیم تنظیمات دما را به ترجیحات شخصی خود دارند.

برخلاف برخی از فناوری های قدیمی ، VRF بسیار کم صدا تر است. نصب سیستم VRF از مزایای دیگر کاهش نویز محیط در داخل و خارج ساختمان می باشد.

از آنجا که تجهیزات VRF وزن بسیارکمتری دارند ، نصب VRF آسانتر است و نیاز به تلاش فیزیکی کمتری نسبت به یک دستگاه HVAC سنتی دارد.


vrf

VRF ها در دو قالب دو لوله ای و سه لوله ای قرار دارند. در یک پمپ حرارتی دو لوله ای باید تمام مناطق یا در خنک کننده و یا همه در گرمایش باشند. دستگاه های بازیابی حرارت (HR) توانایی گرم کردن همزمان مناطق خاص را در هنگام خنک کردن دیگران دارند. این کار معمولاً از طریق یک طرح سه لوله انجام می شود ، به استثنای میتسوبیشی و حامل ، که دستگاه های آنها قادر به انجام این کار با یک دو لوله ای با استفاده از یک کنترلر شاخه (BC) به مناطق تبخیر کننده داخلی هستند.

در حالی که محیط بازیابی گرما هزینه اولیه بیشتری دارد ، این امکان را می دهد تا کنترل حرارتی پهینه بندی شده ای بهتر از یک ساختمان و راندمان های بیشتر داشته باشد . اگر ضریب عملکرد در حالت خنک کننده یک دستگاه 3 و ضریب عملکرد در حالت گرمایش 4 باشد ، عملکرد بازیابی حرارت می تواند به بیش از 7 برسد.

نحوه کار سیستم VRF


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

(کلیه حقوق این سایت برای شرکت تهویه جاوید میباشد)
گروه برنامه نویسی دارکد